Kolejny apel o odrzucenie projektu dot. in vitro

Kolejne środowisko apeluje do senatorów o odrzucenie projektu dot. in vitro. Po księżach biskupach i obrońcach życia stanowisko wystosowała Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet, działająca przy KEP oraz Polski Związek Kobiet Katolickich.

W liście do senatorów podkreśla się, że kobietom potrzebna jest ,,realna i systemowa pomoc w leczeniu niepłodności”, a nie ideologiczna ustawa, której głównym celem jest „finansowanie niedopuszczalnej etycznie, mało skutecznej, o niebezpiecznych konsekwencjach społecznych techniki”.

Ten projekt uderza w kobiety – zwraca uwagę Magdalena Korzekwa, publicystka, jedna z osób, które podpisały się pod apelem.

– Przypominamy senatorom, że ich obowiązkiem jest troska o dobro całych rodzin – także kobiet. A ten projekt ustawy uderza w kobiety bardzo mocno, dlatego, że z jednej strony sugeruje rozwiązanie, jakim miałoby być leczenie niepłodności, z drugiej strony, nie umożliwia leczenia niepłodności – wręcz oszukuje kobiety twierdząc, jakoby metoda in vitro była metodą leczenia niepłodności. Przypominamy też szereg faktów związanych z tą metodą, m.in.: niską skuteczność, fakt, że wiąże się ona z upokarzającymi procedurami, a także to, że metoda ta nie szanuje ludzkiego życia, bo pozwala na tworzenie zarodków, które urągają ludzkiej godności – zarodki te są „hodowane” i konserwowane – zaznacza Magdalena Korzekwa.

W tym tygodniu w Senacie ma odbyć się debata i głosowanie nad przyjętym przez Sejm rządowym projektem ustawy o tzw. ,,leczeniu niepłodności”. W ubiegłym tygodniu senacka Komisja Zdrowia zarekomendowała wyższej izbie parlamentu odrzucenie ustawy w całości.

W myśl rządowych przepisów z procedury sztucznego zapłodnienia będą mogły skorzystać nie tylko małżeństwa, ale także osoby pozostające we wspólnym pożyciu, co otwiera drogę do metody in vitro również parom homoseksualnym.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl