Modlitwa o prawną ochronę nienarodzonych dzieci

Od stycznia do maja każdego 16. dnia miesiąca, na całym świecie będzie trwała modlitwa, o prawną ochronę nienarodzonych dzieci. Inicjatywa modlitewna ma być także aktem solidarności z Mary Wagner i Lindą Gibbons. Kanadyjskie obrończynie życia są więzione za to, że przed klinikami aborcyjnych przekonują kobiety, by nie zabijały swoich nienarodzonych dzieci.

Na łamach „Naszego Dziennika” o modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia apeluje ks. Piotr Bałtarowicz, proboszcz z Siemysłowia, który odwiedził uwiezione działaczki pro-life. Kapłan zachęca do modlitwy, zwłaszcza o godz. 21.00 lub 15.00. Jego wezwanie jest również rozpowszechniane w Kanadzie.

Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO–Prawo do Życia, mówi, że liczba dokonywanych tzw. aborcji w tym kraju jest przerażająca.

– Ofiar aborcji w Kanadzie jest co roku 100 tys. To jest liczba zabitych dzieci, ale również setki tysięcy ludzi, których sumienia są łamane. To jest straszliwe spustoszenie duchowe. Opór społeczny jest bardzo słaby przeciwko temu ludobójstwu, które się tam odbywa. Dwie kobiety – Linda Gibbons i Mery Wagner – które z wielką miłością i odwagą świadczą o tym, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia oraz, że dzieci nie można zabijać. To jest nadzieja dla Kanady, także dla świata. Warto się w tę akcję modlitewną włączyć – podkreśla Mariusz Dzierżawski.

Na 16 maja została wyznaczona sprawa apelacyjna, jaką wniosła Mery Wagner. Podczas wcześniejszego procesu przeciwko niej, sąd nie uwzględnił wniosku Wagner o przesłuchanie świadka – naukowca. Mery Wagner chciała, by specjalista wyjaśnił przed sądem, kiedy rozpoczyna się ludzkie życie.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl