fot. episkopat.pl

Podkarpacki telefon zaufania – kolejna inicjatywa obrońców życia

Podkarpacki telefon zaufania – to kolejna inicjatywa obrońców życia dla kobiet, które rozważają tzw. aborcję, czyli zabicie dziecka poczętego.

Telefon działa całą dobę. Osoby, które go odbierają są gotowe wesprzeć psychologicznie, odpowiednio pokierować a nawet pomóc materialnie.

Takiego wsparcia szukają często osoby, które dowiedziały się o nieplanowanej ciąży i pozostały z tym same.

Za pomocą podkarpackiego telefonu zaufania chcemy bezpośrednio dotrzeć do takich osób – mówi Jacek Kotula, wiceprezes rzeszowskiej fundacji Życiu Tak.

– Chcemy, aby kobiety szczególnie z Podkarpacia dzwoniły i uzyskały konkretną pomoc. Ta pomoc nie będzie tylko jako wyraz wsparcia, otuchy i pomocy psychologicznej, ale chcemy też materialnie pomóc. Chcemy pomóc znaleźć pracę, być rozjemcami, pośrednikami w problemach. Chcemy być pomocną dłonią dla kobiet, które chcą dokonać aborcji, ponieważ to jest najgorsza rzecz jaka w życiu może spotkać nie tylko dziecko, ale też kobietę – podkreślił Jacek Kotula.

Choć od kilku lat w podkarpackich szpitalach nie notuje się przypadków tzw. aborcji to obrońcy życia obawiają się, że kobiety dokonują tego procederu w innym miejscu.

Podkarpacki telefon zaufania ma ich odwieźć od tej decyzji. Od kilku miesięcy, gdy działa nr. tel. 666 660 436 odebrano kilkadziesiąt zgłoszeń.

Więcej informacji można znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl