fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Kampania informacyjna fundacji PRO – Prawo do Życia

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi fundacja PRO-Prawo do Życia prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjną. Działacze pro-life chcą przypomnieć wyborcom, jak parlamentarzyści głosowali nad projektami ustaw chroniących życie ludzkie.

Obrońcy życia zapowiadają też, że będą organizować pikiety podczas spotkań wyborczych polityków, ukazując prawdę o ich działaniach.

Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do Życia podkreśla, że bardzo często politycy w okresie kampanii wyborczej afiszują swoją wiarę, później zaś podejmują decyzje niezgodne z moralnością i zdrowym rozsądkiem.

Warto, żeby wyborcy się dowiedzieli, jak ci kandydaci, którzy od lat zasiadają w Sejmie, głosowali w ważnych sprawach, np. w sprawie aborcji. Dlatego robimy taką ogólnopolską akcję. Będziemy w co najmniej kilkudziesięciu miejscach robić pikiety z plakatami pokazującymi skutki prawa aborcyjnego, czyli rozszarpane i zabite w łonach matek dzieci. Robimy to, aby wyborcy głosowali świadomie, by nie wybierali tych, którzy popierają aborcję – wyjaśnia Mariusz Dzierżawski.

W przygotowaniu jest również strona internetowa www.glosujzazyciem.pl, na której będą zawarte informacje na temat działalności posłów i senatorów.

Fundacja PRO – Prawo do Życia jest jedną z największych organizacji pro-life w Polsce. Jej członkowie organizują setki ekspozycji, pikiet oraz działań ustawodawczych mających na celu zmianę aktualnie obowiązujących przepisów tak, by chroniły one życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.

RIRM

drukuj