fot. PSOŻC

„In vitro. Umiemy, ale czy możemy?” – Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza na webinar

5 grudnia 2023 r. (we wtorek) o godz. 19.00 w mediach społecznościowych na profilu Magdaleny Guziak-Nowak odbędzie się webinar pt. „In vitro. Umiemy, ale czy możemy?”. Podczas spotkania poruszona zostanie tematyka dotycząca etapów procedury tzw. metody in vitro oraz dylematów etycznych towarzyszących temu sztucznemu zapłodnieniu.

W ostatnim czasie odbywa się szczególna dyskusja w społeczeństwie nt. reklamy tzw. metody in vitro przedstawianej jako „prawo do dziecka”. W ten sposób wielu ludziom trudno zrozumieć, dlaczego jest taki sprzeciw wobec tej procedury, gdyż „mamy do czynienia z nowym człowiekiem, obdarzonym godnością, któremu przysługuje prawo do życia i rozwoju”. Wielu przedstawicieli lewicowo-liberalnych poglądów przekonuje, że tzw. metoda in vitro jest pomocą dla bezdzietnych małżonków.

Warto jednak przedstawić prawdziwy obraz i późniejsze konsekwencje tzw. metody in vitro.

„Kiedy jednak zgłębimy temat, okazuje się jednak, że fundamentalne prawo do życia i rozwoju wielu dzieci poczętych in vitro jest naruszane na różnych etapach procedury, która nierozłącznie związana jest z segregacją embrionów i śmiercią wielu z nich. Coraz więcej mówi się także o skutkach ubocznych dla matki i dziecka, szczególnie tych długoterminowych” – zwraca uwagę Magdalena Guziak-Nowak, ​dyrektor ds. edukacji.

Zapisy na wydarzenie [tutaj].

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

drukuj