fot. PAP/EPA

Apel do Prezydenta RP ws. in vitro

Obrońcy życia apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy zakładającej finansowanie in vitro ze środków publicznych. Przepisy w tej sprawie czekają obecnie na jego podpis.

Ustawa została przyjęta przez Senat w ostatni piątek. W jej myśl na procedurę sztucznego zapłodnienia ma trafiać każdego roku z budżetu państwa co najmniej 500 mln złotych.

Obrońcy życia przypominają, że in vitro jest procedurą eugeniczną i uderzającą w godność człowieka, a także zagrażającą zdrowiu kobiet i dzieci.

O niegodziwości in vitro mówi w ostatnich dniach m.in. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. W jego wideoblogu głos w tej sprawie zabrał Marcin Nowak.

Godność człowieka, także nienarodzonego, nie może być poświęcona na rzecz chęci posiadania dziecka. Mimo że w in vitro dzieci powstają poza organizmem matki, to od pierwszych chwil życia posiadają niezbywalną i nienaruszalną godność osoby ludzkiej. Ich życie już się rozpoczęło i jest tak samo pełnowartościowe, jak życie dzieci poczętych naturalnie. Prawo do życia i rozwoju jest naruszane na wielu etapach procedury in vitro, która nierozłącznie związana jest z segregacją embrionów i śmiercią wielu z nich. Zaledwie 7,5 proc. ludzkich embrionów powstałych w wyniku zastosowania metod sztucznego zapłodnienia rodzi się żywych – zauważył Marcin Nowak.

Działacze pro-life zachęcają wszystkich, aby podpisywali się pod apelem do prezydenta o zawetowanie ustawy w sprawie finansowania in vitro.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1733582287756018015

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl