Prezydent: nie ma sprzeczności na scenie politycznej ws. bezpieczeństwa

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski i kierunki, w jakich powinna być realizowana nasza polityka, nie ma dzisiaj zasadniczych sprzeczności na scenie politycznej – podkreślił prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent powiedział, że nowa formuła RBN okazała się bardzo dobra.

„Posiedzenie było bardzo merytoryczne. Odbyła się rzeczowa dyskusja na najważniejsze tematy dotyczące bezpieczeństwa Polski” – ocenił Andrzej Duda.

Prezydent poinformował, że swoje stanowiska przedstawiła premier Beata Szydło, ministrowie i przedstawiciele ugrupowań politycznych; następnie odbyła się dyskusja.

„Wszystkie głosy były bardzo ciekawe i wartościowe” – powiedział prezydent.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że spotkanie było objęte klauzulą tajności, wobec czego nie może ujawniać szczegółów.

„W podstawowych sprawach związanych z bezpieczeństwem Polski i naszych obywateli stanowisko całej sceny politycznej jest w zasadniczych kwestiach jednorodne. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski i kierunki, w jakich powinniśmy podążać i powinna być realizowana nasza polityka, nie ma dzisiaj zasadniczych sprzeczności na scenie politycznej” – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda zapowiedział, że w kontekście lipcowych wydarzeń w Polsce, czyli Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO, można oczekiwać kolejnych posiedzeń RBN.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl