[TYLKO U NAS] S. Piotrowicz: Prezydent A. Duda z determinacją realizuje reformę wymiaru sprawiedliwości

Obóz „dobrej zmiany” wraz z prezydentem Andrzejem Dudą dostrzega konieczność głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości i tę reformę z determinacją realizuje mówił w środowym wydaniu „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Stanisław Piotrowicz, członek Krajowej Rady Sądownictwa.

Prezydent RP Andrzej Duda powołał w środę 27 osób na sędziów Sądu Najwyższego. 19 z nich znalazło się w składzie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, 7 w Izbie Cywilnej, a jeden w Izbie Karnej. [więcej tutaj] 

Takiej decyzji głowy państwa towarzyszą jednak kontrowersje w środowisku politycznym.

Obóz „dobrej zmiany” wraz z prezydentem dostrzega konieczność głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości i tę reformę z determinacją realizuje. Dalej. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy tyle różnych haseł o konstytucji, co teraz. Natomiast za tymi hasłami kryje się nieznajomość konstytucji w podstawowym wymiarze. Poza tym uchwały indywidualne, stwierdzające Krajowej Radzie Sądownictwa, wnioskujące o powołanie na stanowiska sędziowskie są prawomocne – zaznaczył poseł Stanisław Piotrowicz.

Również prawomocne są uchwały indywidualne o niepowołaniu na stanowiska, które nie zostały zaskarżone – dodał.

– A zatem pozostał tylko wąski margines tych uchwał o niepowołaniu na stanowiska, w których zainteresowani odwołali się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. (…) Ustawa wprost to stwierdza, że te uchwały o powołaniu na stanowiska sędziowskie, ponieważ nie zostały zaskarżone, są prawomocne. I również prawomocne są te negatywne uchwały, tam gdzie nie zaskarżono – dodał gość Radia Maryja.

Całość rozmowy z udziałem Stanisława Piotrowicza w ramach „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl