Andrzej Duda zostanie dziś zaprzysiężony na urząd Prezydenta RP

O godz. 10.00 w Sejmie przed Zgromadzeniem Narodowym Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na urząd Prezydenta RP. Nowy prezydent wygłosi z sejmowej mównicy swoje pierwsze orędzie. Transmisje poszczególnych punktów dzisiejszych uroczystości przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Następnie, o godz. 11.50 w Archikatedrze Warszawskiej Prezydent będzie uczestniczył w Mszy św. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak.

O godz. 14.00 planowana jest uroczość na zamku królewskim. Będzie to przekazanie insygniów Orderu Orła Białego i Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski. O 15.00 Prezydent Andrzej Duda uroczyście wejdzie do Pałacu, a pół godziny później przejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP.

Podczas uroczystości nowy prezydent ma wygłosić cztery przemówienia – poinformowała poseł Małgorzata Sadurska.

Pierwsze to orędzie przed zgromadzeniem narodowym, drugie to wystąpienie na Zamku Królewskim, trzecie jest wystąpienie na pl. Piłsudzkiego po przejęciu zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, a czwarte, wystąpienie pod Pałacem Prezydenckim – to prawdopodobnie będzie ok. godz. 16.30, takie przemówienie do tych wszystkich, którzy chcą przyjechać na inaugurację prezydentury pana prezydenta Dudy, chcą razem z panem prezydentem Dudą przeżywać ten wielki dzień – powiedziała polityk.

Andrzej Duda będzie piątym po 1989 roku prezydentem wybranym w powszechnych wyborach.

Transmisje z poszczególnych punktów dzisiejszych uroczystości przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Jutro prezydent Andrzej Duda powoła swoją kancelarię. Wśród najbliższych ludzi Dudy będą najprawdopodobniej osoby współpracujące z nim już jako prezydentem elektem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl