fot. PAP/Rafał Guz

Prezydent mówi „nie” adopcji dzieci przez pary jednopłciowe

Prezydent Andrzej Duda jest przeciwny przysposabianiu dzieci przez tak zwane pary jednopłciowe. Mówił o tym w wywiadzie dla Radia Zet.  

Ustawa o tak zwanych związkach partnerskich budzi wiele kontrowersji i podzieliła scenę polityczną. Przepisy zapowiedziane przez minister ds. równości, Katarzynę Kotulę, popiera Lewica, Koalicja Obywatelska i Polska 2050. Prawo i Sprawiedliwość mówi „nie”. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe poprze ustawę, ale bez zapisu dotyczącego adopcji dzieci.

O ustawę pytany był także prezydent Andrzej Duda.

– Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jestem zdecydowanie przeciwny tego typu rozwiązaniom, by dzieci były przysposabiane przez związki osób tej samej płci (…). Jestem przeciwko takim rozwiązaniom, bo to jest kwestia ochrony dobrze pojętego interesu dzieci – zaznaczył prezydent.

Padło także pytanie, czy prezydent złoży podpis pod ustawą.

– Jak dojdzie do uchwalenia ustawy, wtedy będziemy się nad tym zastanawiać – wyjaśnił Andrzej Duda.  

Wprowadzenie przepisów byłoby pierwszym krokiem w kierunku wdrażania kolejnych ideologicznych postulatów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl