fot. PAP/EPA

Niemcy prowadzą nielegalną „relokację” migrantów do Polski

Niemcy przerzucają kolejnych nielegalnych migrantów przez granicę do Polski. Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” napisał o kolejnym takim incydencie twierdząc, że było to tzw. zawrócenie grupy migrantów. Gazeta podała, że w ubiegłą sobotę na moście granicznym między Frankfurtem nad Odrą a Słubicami policjanci mieli kazać grupie kilkunastu kobiet i mężczyzn szybko przejść z bagażami przez most do Polski.

W specjalnym nagraniu w mediach społecznościowych europoseł Beata Szydło wskazała, że mimo zapewnień rządu Donalda Tuska nielegalni migranci trafiają do naszego kraju. To efekt decyzji, jakie zapadają w Brukseli – dodała wiceprezes PiS.

Pakt migracyjny już działa. Nielegalni migranci są już również w Polsce i będzie ich jeszcze więcej. Nie ma dobrej polityki migracyjnej w UE. To, co do niedawna wydawało się tylko teoretycznym planem, dzieje się już naprawdę. Musicie mieć Państwo świadomość, że wszystkie decyzje, które są podejmowane tutaj, w Parlamencie Europejskim, w Komisji Europejskiej, mają swoje konsekwencje w naszym codziennym życiu – podkreśliła była premier.

Dziś w wywiadzie o działania Niemiec był pytany prezydent. Andrzej Duda powiedział, że jeśli to się potwierdzi, to jest to absolutny skandal. Działania niemieckich służb określił jako łamanie procedur, jako działania nielegalne i skandaliczne. Prezydent dodał, że potrzebne są tu działania dyplomatyczne i twarda interwencja polityczna polskiego rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl