fot. PAP/Michał Meissner

Małopolskie: strażacy gaszą pożar w firmie chemicznej w Oświęcimiu

Strażacy zmagają się z pożarem w firmie chemicznej Synthos w Oświęcimiu. Ogień pojawił się tuż przed południem. Rzecznik małopolskiej Straży Pożarnej, mł. kpt Hubert Ciepły, powiedział, że pożar nie jest jeszcze opanowany.

„Otrzymaliśmy o godzinie 11.45 zgłoszenie, że doszło do pożaru na terenie zakładów chemicznych. (…) W tej chwili wiemy, że ogień jest w hali i na jej dachu. Podajemy już wodę. (…) Pożar nie jest jeszcze dokładnie zlokalizowany, czyli nie jest też opanowany. Akcja jest dynamiczna” – powiedział Hubert Ciepły.

W sumie strażacy zadysponowali do akcji 10 pojazdów, w tym pluton ratownictwa chemicznego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl