fot. pixabay.com

Specjaliści z całej Europy szkolą się w Warszawie na warsztatach dotyczących arytmii

Kardiochirurdzy i kardiolodzy z najlepszych ośrodków w Europie przyjechali do Warszawy, by uczestniczyć w konferencji i warsztatach dotyczących arytmii. Wydarzenie w stołecznym szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest organizowane przez europejskie towarzystwa naukowe, są także obecni specjaliści z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Prof. Piotr Suwalski, kardiochirurg, dyrektor Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie, podkreślił, że w ciągu dwóch dni specjaliści przeprowadzą sześć operacji, które będą transmitowane do innych placówek.

Chcemy się skupić na najbardziej innowacyjnym leczeniu arytmii serca, szczególnie tych wymagających współpracy między kardiologiem i kardiochirurgiem, elektrofizjologiem. Oprócz tego wykonujemy sześć operacji na żywo. To jest sposób, który jest oczywiście w pełni bezpieczny i posiada element nauczania, dyskusji – wyjaśnił prof. Piotr Suwalski.

W Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA w Warszawie jest wykonywanych najwięcej w Europie operacji kardiochirurgicznych przy użyciu robota. Szpital dysponuje dwoma robotami, a w planie ma zakup trzeciego.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl