fot. akcje.caritas.pl/tornister/

Para Prezydencka wsparła akcję „Tornister pełen uśmiechów”

Para Prezydencka po raz kolejny wsparła akcję Caritas Polska „Tornister Pełen Uśmiechów”; w tym roku plecaki z przyborami przekazała siedmiorgu dzieciom – uczniom polskich szkół i polskim dzieciom z Ukrainy.

„Trwają wakacje, ale już niedługo w szkołach znów zabrzmi pierwszy dzwonek, zacznie się kolejny rok szkolny. (…) Bardzo chcielibyśmy, aby pierwszego września każde dziecko w Polsce miało wszystko, co potrzebne jest do nauki. Dlatego po raz kolejny wspieramy akcję Caritas Polska” – powiedział w udostępnionym w poniedziałek w internecie nagraniu prezydent Andrzej Duda.

„Dzieci i młodzież w całej Polsce znów będą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. (…) Mamy nadzieję, że wyprawki szkolne, które przygotowaliśmy, sprawią radość i pomogą spełniać marzenia” – wskazała z kolei małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Para Prezydencka zachęca do włączania się i wspierania przedsięwzięcia.

„Niech dzięki życzliwości nas wszystkich każde dziecko rozpocznie rok szkolny z radością i zapałem” – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas w Polsce przekazała dzieciom z ubogich rodzin ponad 170 tys. szkolnych wyprawek.

Kampania „Tornister Pełen Uśmiechów” ma charakter ogólnopolski; jej organizatorem jest Caritas Polska, przy współdziałaniu Caritas diecezjalnych.

PAP/RIRM

drukuj