fot. PAP/Darek Delmanowicz

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

Firmy: Delta, LPP, Olimp Labs, Marco, Ochnik, Warsaw Genomics, Medical Inventi zostały laureatami Nagród Gospodarczych Prezydenta RP, które Andrzej Duda wręczył w poniedziałek podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Prezydent przyznał też – podobnie jak rok temu – nagrodę indywidualną.

Państwo jesteście wspaniałymi, świetnymi biznesmenami o niezwykłym poczuciu odpowiedzialności” – powiedział prezydent wręczając nagrody.

Zaznaczył, że nagradzani są odpowiedzialni za sprawy swoich firm, swoich pracowników, ale także za to wszystko co dzieje się wokół nich.

W większości to ludzie odpowiedzialnego biznesu, ale także ludzie wielkiego sukcesu, ale także ludzie skromni” – mówił prezydent Duda.

Podziękował Kapitule Nagrody za prace związane z wyłonieniem tegorocznych laureatów.

Wyłonienie liderów, którzy mają zostać ostatecznie zwycięzcami nie było łatwe” – wyjaśnił Andrzej Duda.

Nagrodzona w kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw firma Delta produkuje głównie drzwi antywłamaniowe i zamki.

W kategorii Narodowy Sukces prezydent nagrodził firmę LPP, która zajmuje się dystrybucją i produkcją odzieży. Zatrudnia ponad 25 tys. pracowników.

Z kolei nagodzona w kategorii Międzynarodowy Sukces firma Olimp Labs z Dębicy na Podkarpaciu jest producentem leków i suplementów diety. Swoje produkty dostarcza do ponad 100 krajów na świecie.

Natomiast w kategorii Odpowiedzialny Biznes zwyciężyła gliwicka spółka Marco. Firma specjalizuje się tworzeniu elementów znakowania.

Producent odzieży skórzanej firma Ochnik zwyciężyła natomiast w kategorii Przedsiębiorstwo Rodzinne. Firma działa na rynku od 1989 r. Obecnie jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek oferujących galanterię i odzież skórzaną.

W kategorii Startup_pl Nagrodę Prezydenta RP otrzymała firma Warsaw Genomics, która zajmuje się m.in. wykonywaniem testów genetycznych.

Zaś w kategorii Badania i Rozwój nagrodzona została firma Medical Inventi. Spółka została założona jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prywatnego kapitału, w celu komercjalizacji badań naukowych wdrażanych na potrzeby profilaktyki i ochrony zdrowia.

Nagrodą indywidualną prezydent wyróżnił Czesława Langa – byłego kolarza, olimpijczyka, obecnie organizatora największego wyścigu kolarskiego w Polsce, Tour de Pologne.

PAP

drukuj