fot. PAP/Rafał Guz

Prezydent: strażak to wzór, to człowiek godny zaufania

Strażacy to ci, na których patrzy się z szacunkiem, na których patrzy się z podziwem; strażak to wzór, to człowiek godny zaufania, to ktoś, kogo się podziwia za bohaterstwo, za odwagę – mówił dziś w Warszawie prezydent Andrzej Duda podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka.

„Dziękuję za trud służby, za ratowanie życia, dziękuję za ofiarność, dziękuję za niezwykłe oddanie – niezwykłe oddanie służbie Bogu, Polsce, ale przede wszystkim człowiekowi, zwykłemu człowiekowi, którego życie, zdrowie i mienie na co dzień swoją służbą, swoim wysiłkiem ratujecie i zabezpieczacie” – mówił prezydent do strażaków podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego.

„Z całego serca dziękuję za to w imieniu Rzeczpospolitej, dziękuję w imieniu wszystkich Polaków, dziękuję w imieniu wszystkich moich rodaków” – podkreślił Andrzej Duda.

Jak wskazał, strażacy są niezwykle szanowani i niezwykle lubiani.

„Strażacy to ci, na których patrzy się z szacunkiem, na których patrzy się z podziwem. Strażak to wzór, strażak to człowiek godny zaufania, strażak to ktoś, kogo się podziwia za bohaterstwo, za odwagę. Strażak to ktoś, kto często widzi też i łzy wdzięczności (…). Dziękuję za tę służbę i też w imieniu Rzeczpospolitej proszę o jeszcze. Ta służba jest wzorowa, ale – jak mówiłem do panów generałów i do tych, których przed momentem miałem zaszczyt odznaczyć – przecież zawsze może być jeszcze lepiej, nawet jeżeli jest wzorowa” – powiedział prezydent.

PAP/RIRM

drukuj