M. Błaszczak podziękował strażakom za działania po sierpniowej nawałnicy

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podziękował wielkopolskim strażakom za zaangażowanie w działania po sierpniowej nawałnicy. Szef MSWiA spotkał się w środę w Poznaniu z funkcjonariuszami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Kilkudziesięciu strażaków PSP otrzymało z rąk ministra spraw wewnętrznych nagrody finansowe oraz dyplomy. Z kolei jednostkom ochotniczej straży pożarnej polityk wręczył promesy na odtworzenie gotowości operacyjnej.

Szef resortu przypomniał, że pieniądze z programu modernizacji służb mundurowych w latach 2017-2020 będą przeznaczone m.in. na zakup nowego sprzętu oraz wyższe płace dla strażaków. W 2017 r. wysokość dotacji na straż wynosi 124 mln zł.

Dbamy o to, żeby straż była dobrze wyposażona i przygotowana do niesienia pomocy – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Moim zadaniem, jako minister spraw wewnętrznych i administracji, jest stworzenie odpowiednich warunków dla Państwa służby. W związku z tym program modernizacji służb mundurowych w latach 2017-2020 czy elementy tego programu w przypadku ochotniczych straży pożarnych koncentruje się na dotacjach, które są przekazywane dla OSP. Dbamy o to, żeby OSP, szczególnie te, które są częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ale i te, które nie wchodzą w ten skład, były dobrze wyposażone i przygotowane do tego, by nieść pomoc potrzebującym – powiedział szef MSWiA.

2,5 tys. interwencji podjęli strażacy w Wielkopolsce podczas sierpniowych nawałnic. W ich wyniku zginęło w sumie sześć osób, 62 odniosły obrażenia, w tym 23 strażaków. Uszkodzonych zostało 4,8 tys. budynków.

Ogromne szkody nawałnice wyrządziły również w lasach. Z szacunków Lasów Państwowych wynika, że straty wyniosły 7,7 mln m3 powalonych drzew oraz 38 tys. ha zniszczonych lasów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl