PAP/EPA

Prezydent A. Duda kontynuuje wizytę w Rumunii 

Prezydent Andrzej Duda przebywa z dwudniową wizytą w Rumunii. Dziś Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP razem z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem przyglądali się manewrom żołnierzy.

Prezydent Polski Andrzej Duda i prezydent Rumunii Klaus Iohannis obserwowali ćwiczenia wojskowe „Justice Sword 21”. W ćwiczeniach uczestniczyli polscy żołnierze. Andrzej Duda podkreślił, że jesteśmy coraz bardziej kompatybilni z innymi wojskami NATO.

– Bardzo się cieszę, że trenujemy tę interoperacyjność i spotykamy się w ramach działań sojuszniczych, a nasi żołnierze doskonalą swoje umiejętności. To istotne, że przerzucamy nasze wojska, ćwicząc różne rozwiązania logistyczne i strategiczne – powiedział prezydent RP.

Andrzej Duda spotkał się także z polskimi żołnierzami.

W poniedziałek z udziałem prezydenta RP odbył się szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki. Wydarzenie odbyło się w formule hybrydowej z inicjatywy prezydentów Polski i Rumunii.

Pozostali przywódcy, w tym prezydent USA Joe Biden, brali udział w szczycie zdalnie.

Podczas wydarzenia przywódcy państw B9 przyjęli deklarację, w której zaznaczono, że NATO pozostaje podstawą stabilności i bezpieczeństwa w regionie euroatlantyckim.

RIRM/TV Trwam News

drukuj