fot. pixabay.com

Podsumowanie igrzysk w Tokio  

Polscy olimpijczycy podsumują dziś udział w igrzyskach w Tokio. Na godz. 18.00 zaplanowano galę z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Z powodu pandemii COVID-19 Igrzyska w Tokio zostały przesunięte o rok. Mimo to duch walki nie zgasł. Polscy olimpijczycy wzmocnili treningi.

Igrzyska odbyły się na przełomie lipca i sierpnia 2021 roku. W tych dniach Polacy zdobyli łącznie 14 medali, w tym 4 złote. Po zwycięstwo sięgnęli: Dawid Tomala, Wojciech Nowicki, Anita Włodarczyk oraz polska sztafeta mieszana. [czytaj więcej]

Na koncie polskich olimpijczyków znalazło się też 5 krążków srebrnych i 5 brązowych. W klasyfikacji medalowej Polska znalazła się na 17 miejscu.

Polscy sportowcy dziś o godzinie 18.00 w Centrum Olimpijskim podsumują udział w letnich igrzyskach w Tokio. W wydarzeniu weźmie udział para prezydencka oraz wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl