fot. PAP/Lech Muszyński

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pożaru składowiska odpadów w Przylepie

Prokuratura w Zielonej Górze wszczęła śledztwo w związku z pożarem oraz wybuchem substancji łatwopalnych w Przylepie. Do pożaru składowiska odpadów niebezpiecznych doszło w sobotę po południu. Strażacy i specjalistyczne służby całą noc walczyły z ogniem.

W pożarze nikt nie ucierpiał, ale prezydent Zielonej Góry poinformował, że doszło do skażenia środowiska. Według władz nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w tym mieście, Ewa Antonowicz, przekazała, że przeprowadzono już pierwsze przesłuchania świadków.

– Postępowanie zostało wszczęte w związku z pożarem oraz wybuchem substancji łatwopalnych (…). W toku czynności przeprowadzono już przesłuchania świadków oraz zabezpieczono monitoring. W poniedziałek w godzinach popołudniowych przeprowadzono wstępne oględziny na miejscu zdarzenia, jednak z uwagi na to, że akcja gaśnicza w dalszym ciągu trwa, postępowanie to zostanie przeprowadzone w kolejnych dniach – mówiła Ewa Antonowicz.

Zezwolenie na budowę składowiska odpadów wydał w 2012 roku starosta zielonogórski, Ireneusz Plechan, z Platformy Obywatelskiej. Rząd wskazał, że samorząd był odpowiedzialny za rozwiązanie problemu z odpadami w Przylepie w Zielonej Górze.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl