Śledztwo ws. Nowaka i Parafianowicza umorzone

Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga umorzyła śledztwo ws. rozmowy Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza nt. kontroli skarbowej u żony Nowaka. Rozmowa Parafianowicz-Nowak była jednym z elementów tzw. afery podsłuchowej.

Były wiceminister finansów mówił, że zablokował postępowanie, z którym żona ówczesnego ministra transportu miała problemy.

Prokuratura umorzyła śledztwo podkreślając, że Nowak nie ingerował w to postępowanie skarbowe. „Nie było żadnego wpływu na przebieg kontroli skarbowej” – stwierdziła prokurator Renata Mazur.

Poseł Arkadiusz Mularczyk, odnosząc się do decyzji prokuratury, stwierdził, że najprawdopodobniej nie zebrano wystarczających dowodów w sprawie.

– Mieliśmy tu „czarno na białym”. Jeśli prokuratura w tej sprawie nie doszukała się przestępstwa, czy też nie znalazła dowodów na przestępstwo, to tym bardziej nie znajdzie w tych pozostałych sprawach, gdzie te dowody są znacznie bardziej rozmyte i mamy jedynie kwestię pewnych poszlak i przesłanek takich bardzo ogólnych – powiedział poseł SP Arkadiusz Mularczyk.  

Główne śledztwo w sprawie podsłuchów przedłużono do 17 czerwca.

Dotąd prokuratura ustaliła, że podsłuchano kilkadziesiąt osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl