fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Kraków: prokuratura otrzymała akta dot. wypadku premier Szydło

Do Krakowskiej Prokuratury Okręgowej wpłynęły dziś akta dot. wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Dokumenty pochodzą z prokuratury rejonowej w Oświęcimiu.

Prokurator prowadzący śledztwo po zapoznaniu się z tymi materiałami podejmie decyzję, czy należy wykonać jakieś czynności czy jest to wystarczający materiał do postawienia zarzutów – mówi rzecznik Prokuratury w Krakowie prok. Janusz Hnatko

– Prokurator ma pięć dni na ewentualne wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów, jeżeli mówimy o czynności, którą wykonała policja, czyli poinformowała o zarzucie do protokołu kierującego seicento. Poinformowała go o zarzucie spowodowania wypadku drogowego. Prokurator w ciągu pięciu dni musi wydać postanowienie o przedstawieniu zarzutów lub też nie wydaje takiego postanowienia, w związku z czym musiałby wówczas umorzyć postępowanie w stosunku do tej osoby – wyjaśnia rzecznik krakowskiej prokuratury.

W piątek w Oświęcimiu doszło do wypadku kolumny samochodowej z udziałem auta, którym jechała premier Beata Szydło.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń podał w sobotę, że zarzut spowodowania wypadku usłyszał 21-letni kierowca fiata seicento, który doprowadził do zderzenia z samochodem, w którym jechała Szydło. Mężczyzna przyznał się do winy.

RIRM

drukuj