Prof. Szyszko: koalicja chce ominąć referendum ws. Lasów Państwowych

Sejm zdecyduje w nocy, czy będzie rozpatrywał obywatelski wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe spraw przyszłości Lasów Państwowych i polskiej ziemi.

To skandaliczne – koalicja rządowa PO-PSL chce przed świętami i pod osłoną nocy załatwić tak ważną sprawę i odrzucić propozycję referendum, którą popiera 2,5 mln obywateli – powiedział były minister środowiska, poseł prof. Jan Szyszko w audycji Aktualności Dnia w Radiu Maryja.

Z jednej strony 2,5 mln podpisów (w tej chwili) ludzi, którzy domagają się debaty i domagają się referendum. To do tej pory nie ujrzało światła dziennego i dzisiaj się dowiadujemy, że w nocy będzie głosowane, czy dopuścić do debaty w następną noc – a następnie, o ile przejdzie ta debata, żeby zagłosować za tym, czy uruchamiamy referendum. Obecna koalicja rządząca postanowiła ukryć fakt niewypełniania swoich obowiązków, gdyż debata powinna się odbyć już dawno, podobnie jak samo referendum. I tutaj tuż przed świętami organizuje się sztucznie jakieś podejście do sprawy – jestem święcie przekonany, że koalicja rządząca chce zagłosować, że referendum nie będzie – ocenia profesor.

Poseł zaapelował do leśników oraz wszystkich tych, którzy poparli wniosek ws. referendum, by w internecie na stronie Sejmu śledzili przebieg wspomnianego głosowania.

Pozytywne rozstrzygnięcie ewentualnego referendum miałoby ustrzec Lasy Państwowe przed ich destabilizacją finansową i zobowiązać rząd do podjęcia pilnych renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce. Zgodnie z traktatem wolny obrót ziemią w Polsce będzie możliwy od 2016 r.

RIRM

drukuj