fot. pixabay.com

Sejm uznał Federację Rosyjską za państwo sponsorujące terroryzm

Sejm przyjął uchwałę uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Przyjęta została także poprawka dotycząca katastrofy smoleńskiej. 

W trakcie sejmowej debaty do uchwały uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm została zgłoszona poprawka dotycząca m.in. katastrofy smoleńskiej.

„Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych (lot MH17) w lipcu 2014 r., kiedy to zginęło 298 pasażerów i członków załogi, oraz za katastrofę samolotu polskich sił powietrznych (lot 101) w Smoleńsku (Rosja) w kwietniu 2010 r., w której zginęło 96 osób znajdujących się na pokładzie, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, urzędnicy polskiego rządu, wysocy rangą dowódcy wojska polskiego i NATO oraz członkowie polskiego parlamentu” – wskazano w poprawce do uchwały.

To właśnie poprawka zgłoszona przez Antoniego Macierewicza, byłego szefa MON, wywołała sprzeciw opozycji, która nie wzięła udziału w głosowaniu. Kluczowe w uchwale jest potępienie działań federacji Rosyjskiej.

„Federacja Rosyjska systematycznie narusza prawa człowieka, prawo międzynarodowe oraz Kartę Narodów Zjednoczonych i szereg innych zobowiązań. Dokonuje aneksji terytoriów innych państw, napaści zbrojnych, zbrodni wojennych i ludobójstw, podejmuje wrogie działania gospodarcze, w szczególności w sferze energetyki” – podkreślono w uchwale.

W uchwale Sejmu zaakcentowano, że Federacja Rosyjska „paląc i grabiąc ukraińskie ziemie i przez długi czas uniemożliwiając Ukrainie eksport płodów rolnych, sprowadziła widmo głodu na wiele państw Afryki i Azji”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl