fot. PAP/EPA

Reuters: Satelita wykrył sto pojazdów wojskowych przy granicy białorusko-ukraińskiej

Zdjęcia satelitarne opublikowane przez amerykańską firmę Maxar Technologies przedstawiają rozmieszczenie ponad 100 pojazdów wojskowych oraz kilkudziesięciu namiotów wojskowych na południu Białorusi – poinformowała agencja Reutera.

Na opublikowanych zdjęciach widać również, że w garnizonie wojskowym w zachodniej Rosji, blisko granicy z Ukrainą, powstał nowy szpital polowy.

Jak informuje Maxar, w pobliżu granicy z Ukrainą w zachodniej Rosji widoczne były pojazdy używane do przewożenia czołgów, dział i innego ciężkiego sprzętu.

Ponadto poinformowano o rozmieszczeniu nowych jednostek wojskowych.

Zdjęcia opublikowane przez Maxar Technologies, firmę, która od tygodni śledzi gromadzenie się rosyjskich sił, nie mogły być niezależnie zweryfikowane przez Reutera.

Prezydent Rosji Władimir Putin skierował wojska rosyjskie na wschodnią Ukrainę po uznaniu separatystycznych regionów Doniecka i Ługańska za niepodległe.

Prezydent USA Joe Biden nałożył we wtorek nowe sankcje, nazywając działania wojskowe Moskwy „początkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl