fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Referendum ws. odwołania prezydent Łodzi

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przyjęła zawiadomienie o planowanym referendum w sprawie jej odwołania. Rozpoczęło się zbieranie podpisów pod wnioskiem.

Zawiadomienie o chęci zorganizowania referendum wpłynęło do łódzkiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego 2 lipca. Potwierdzenie przyjęcia zawiadomienia przez komisarza wyborczego Łodzi otrzymano 5 lipca. Teraz zwolennicy odwołania łódzkiej prezydent rozpoczęli zbieranie podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w tej sprawie.

– Według informacji złożonej przez prezydent Łodzi, aktualna liczba wyborców wynosi 513 724. Aby zarządzić referendum, na listach musi się podpisać 10 proc. uprawnionych do głosowania – powiedział Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, pełnomocnik komitetu referendalnego.

To oznacza, że pod wnioskiem o referendum musi podpisać się co najmniej 51 375 mieszkańców Łodzi. Na zebranie wystarczającej liczby podpisów komitet referendalny ma 60 dni. Pełnomocnik komitetu podkreśla, że zainteresowanie inicjatywą wciąż rośnie, bo wielu mieszkańców uskarża się na złe zarządzanie miastem, duże wydatki i nieprzemyślane inwestycje.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl