Projekt rezolucji autorstwa belgijskiego europosła ws. Polski

Były premier Belgii, europoseł Guy Verhofstadt, przygotował projekt specjalnej rezolucji w sprawie naszego kraju. Szef europejskich liberałów ma konsultować swoje działania z przewodniczącym Nowoczesnej Ryszardem Petru – informuje portal RMF24.pl.

Projekt rezolucji ma być rozpatrzony dziś podczas spotkania liderów poszczególnych grup politycznych w Parlamencie Europejskim.

Przeciwko rezolucji opowiada się ECR, do którego należą europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, a także EPP, w skład której wchodzą politycy Platformy Obywatelskiej. Według portalu Platforma zdała sobie jednak sprawę, że kolejne debaty wzmacniają Prawo i Sprawiedliwość.

Europoseł Stanisław Ożóg obawia się, że rezolucja będzie odwracała uwagę od problemu.

– Ubolewam nad tym, że znowu będzie się mówić nieprawdę o problemach Polski. Problemem Polski, problemem w Polsce nie jest łamanie demokracji, to nie jest łamanie Konstytucji, tylko jest to problem pewnej grupy ludzi, którzy na mocy suwerena, którym jest naród polski, utracili wpływy, utracili władzę. Ci ludzie nie będą cofać się, zatrzymywać się przed najgorszym, największym draństwem wobec narodu, ażeby jednak próbować swoją przegraną walkę wygrać – zwraca uwagę Stanisław Ożóg.

W rezolucji ma się znaleźć apel o przyjęcie przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zaleceń Komisji Weneckiej, a także o kolejną debatę w Parlamencie Europejskim.

Premier Beata Szydło spotka się dziś z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Szefowa rządu w wywiadzie dla TVP powiedziała, że oczekuje od opozycji konstruktywnych propozycji ws. Trybunału Konstytucyjnego, a nie krytyki.

–  W tej chwili jesteśmy otwarci na to, żeby szukać wspólnego rozwiązania z opozycją. Nie chcemy większości w Trybunale Konstytucyjnym. Zaproponujemy opozycji takie rozwiązania, żeby to opozycja miała większość w Trybunale – podkreśliła pani premier Beata Szydło.

Prawo i Sprawiedliwość proponuje, żeby opozycja wybierała 8 z 15 sędziów Trybunału.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl