fot. pixabay.com

Bruksela: Trwają prace nad kształtem przyszłych Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027

W Brukseli trwają prace nad kształtem przyszłych Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027. Chodzi o dostosowanie finansów UE do potrzeb państw członkowskich, uwzględniając wpływ pandemii Covid-19 na życie Europejczyków.

Komisja Europejska szuka odpowiedniej równowagi pomiędzy pożyczkami a gwarancjami finansowymi oraz chce zapewnić pewną pomoc unijnym krajom jeszcze przed wprowadzeniem nowych ram finansowych. Chodzi o zwiększenie wsparcia finansowego dla państw członkowskich m.in. na inwestycje oraz wsparcie pewnych reform z korzyścią dla sektora prywatnego.

W Brukseli poinformowano, że Komisja Europejska widzi potrzebę wyciągnięcia wniosków z kryzysu pod względem koniecznej elastyczności budżetu.

– To dobra wiadomość. To spełnienie polskich postulatów i tego, czego domagał się polski premier – właśnie tej większej elastyczności w ramach budżetu Unii na kolejne siedem lat. Teraz piłeczka jest po stronie Parlamentu Europejskiego, który w innych sprawach nie jest sojusznikiem Polski, ale w tej akurat będzie, bo PE zawsze domaga się większego budżetu dla całej Unii, co dla nas jest korzystne – powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Komisja Europejska chce przedstawić wnioski jak najszybciej tak, aby Rada i Parlament mogły je przyjąć na czas. Chodzi o to,  aby nowe wieloletnie ramy finansowe oraz instrument naprawczy zostały uruchomione 1 stycznia 2021 r.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl