[TYLKO U NAS] Dyr. Lasów Państwowych: Decyzja Trybunału UE dot. wycinki – polityczna

To należy osadzić w kontekście politycznym – powiedział w dzisiejszych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dyrektor Lasów Państwowych dr Konrad Tomaszewski, odnosząc się do wczorajszej wstępnej decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej.

W piątek o decyzji Trybunału poinformowała jego rzecznik Holly Gallagher. Wcześniej Trybunał dał Polsce czas do 4 sierpnia na odpowiedź w sprawie Puszczy Białowieskiej. Polskie Ministerstwo Środowiska oświadczyło, że odpowiedź prześle w terminie. [czytaj więcej]

Dyrektor Lasów Państwowych dr Konrad Tomaszewski na antenie Radia Maryja ocenił, że unijny dokument napisany jest „językiem bełkotliwym i na pewno w Polsce”.

– To od razu widać, tylko podpisy złożono w Unii Europejskiej. Dlaczego ja mówię, że tam jest bełkot? Bo tak naprawdę, jeżeli wczytać się bardzo głęboko, to wniosek, a może najpierw skarga, mówi tak: „proszę wstrzymać działania niezgodne z planem zadań ochronnych i planami urządzania lasu”. A my nic innego (…) nie robimy, co by wykraczało poza plan zadań ochronnych – podkreślił dr Konrad Tomaszewski.

Nie widzimy w komunikacji Unii Europejskiej postulatów, których byśmy nie realizowali – zaznaczył dr Tomaszewski.

My mamy zaprzestać działań, które są realizacją planu zadań ochronnych i planu urządzenia lasu. Krótko mówiąc, to jest tylko i wyłącznie działanie polityczne ze strony Unii – wskazał dyrektor Lasów Państwowych.

Jak odwoływaliśmy się w załatwianiu polskich spraw do zagranicy, to zawsze było tak, że Polska źle na tym wychodziła – dodał.

Proszę zwrócić uwagę, że mamy 26 tys. leśników i ani jeden z nich nie powie, że w Puszczy Białowieskiej dzieje się źle i są prowadzone działania niezgodne ze sztuką ochrony przyrody. Niezależnie od tego, czy leśnik jest sympatykiem Platformy Obywatelskiej, nowoczesnej czy Prawa i Sprawiedliwości. Nie rozumiem zachowania polityków, którzy wykorzystują tę sytuację dla czystych celów politycznych – zaznaczył dr Tomaszewski.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem dr. Konrada Tomaszewskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl