Prof. Chazan zostanie odwołany

Prof. Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala Św. Rodziny w Warszawie, zostanie zwolniony z pracy. Rozwiązanie umowy z prof. Chazanem nastąpi w trybie określonym przez prawo – poinformowała prezydent Warszawy, której podlega placówka.

Hanna Gronkiewicz Waltz przedstawiła wyniki kontroli przeprowadzonej po tym, jak prof. Bogdan Chazan, powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania tzw. aborcji, czyli zabicia dziecka nienarodzonego. Jak powiedziała, w szpitalu, nie poinformowano pacjentki o granicznym terminie wykonania tzw. aborcji. Raport kontrolny zostanie przekazany stołecznej prokuraturze, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Dr Maciej Hamankiewicz, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwrócił uwagę, że w państwie prawa tymi, którzy decydują o tym, czy doszło do naruszenia prawa, jest sąd. Jednocześnie podkreśla on, że to wielki lekarz i naukowiec, człowiek o nieposzlakowanej opinii i etyce, dobrze służący społeczeństwu.

Tutaj chyba emocje wzięły górę. Szkoda, że prezydent Warszawy, pod wpływem określonych środowisk, które chciały wywołać wojnę ideologiczną, religijną przeciwko wielu lekarzom – poddała się. Chyba przed czasem, przed wyrokami sądów pozbawiła pacjentów opieki tak wielkiego lekarza – zaznacza dr Maciej Hamankiewicz.

W obronie prof. Bogdana Chazana stanęło wiele osób, instytucji, swoje poparcie skierowali także księża biskupi.

Prof. Bogdan Chazan jest jednym z sygnatariuszy „Deklaracji Wiary”. W sumie podpisało ją ponad 3 tys. osób. Podpisując ją, lekarze i studenci medycyny zobowiązują się do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl