GDDKiA chce wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości

GDDKiA przymierza się do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości. W Warszawie jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć testy sytemu.

Jeśli badania wypadną pomyślnie to już w przyszłym roku rozpocznie się montaż urządzeń w całym kraju – informuje jeden z dzienników.

Janusz Chmielowiec, instruktor nauki jazdy mówi, że to lepsze rozwiązanie niż punktowy pomiar prędkości.

– Fotorejestrator, który robi nam zdjęcie, robi je w danym punkcie. Natomiast kiedy prędkość jest mierzona na jakiejś odległości, to musimy tę prędkość utrzymywać cały czas. Jest więc dużo bezpieczniejszy niż punktowy. Nieporozumieniem są fotorejestratory w krzakach wystawiane przez straż miejską. To w ogóle nie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Odcinkowe pomiary prędkości są najlepszym rozwiązaniem – powiedział Janusz Chmielowiec.

Choć prace nad wprowadzeniem odcinkowego pomiaru prędkości nabierają tempa, część ekspertów ma wątpliwości do sposobu jego wdrażania. Pojawiają się też pytania, czy w całym systemie chodzi tylko o bezpieczeństwo, bo jak pisze gazeta, nie wiadomo jak daleko pójdzie inwigilacja kierowców, na którą pozwala to rozwiązanie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl