fot. wikipedia

GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne – poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jednak, jak dodano, mżawka i deszcz występują na terenie niemal całego kraju, z wyjątkiem województwa kujawsko-pomorskiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że utrudnienia w postaci mgieł pojawiły się na terenie prawie całej Polski. Wyjątkiem są województwa: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i podlaskie. Również opady deszczu i mżawki występują praktycznie na terenie całego kraju – poza województwem kujawsko-pomorskim.

Według GDDKiA w ciągu dnia możemy się spodziewać dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami stopniowo przemieszczającymi się od zachodu. Okresami opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. W obszarach podgórskich opady deszczu przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st., 6 st. miejscami na wschodzie i Pomorzu Wschodnim do 7 st., 9 st. na przeważającym obszarze i 10 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami także dość silny, w porywach przejściowo do 65 km/h, nad morzem wiatr okresami silny, do 45 km/h, w porywach do 75 km/h. Wiatr z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie początkowo południowy.

PAP/RIRM

drukuj