fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Proces ws. organizacji lotu do Smoleńska

Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie Tomasz Arabski i czterech innych urzędników usłyszy mowy oskarżycielskie w sprawie organizacji lotu do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 roku.

Wśród oskarżonych, oprócz byłego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego, znalazło się dwóch urzędników kancelarii premiera – Monika B. i Miłosław K. oraz dwóch pracowników ambasady RP w Moskwie – Justyna G. i Grzegorz C. Podejrzani mogą usłyszeć dzisiaj wyrok skazujący ich na trzy lata pozbawienia wolności za niedopełnienie obowiązków funkcjonariusza publicznego. Taki akt oskarżenia wniosły bliskie osoby ofiar katastrofy smoleńskiej. Kolejne mowy końcowe w tej sprawie odbędą się 28 maja i 7 czerwca bieżącego roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl