fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Mazurek: Rząd przedstawi dziś konkrety rozwiązań dot. pedofilii

Politycy Zjednoczonej Prawicy zapowiadają twardą walkę z pedofilią. Dziś – jak zapowiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek – rządzący mają przedstawić konkrety rozwiązań w tej kwestii.

Zaostrzenie kar za przestępstwa pedofilii prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w niedzielę. Jak mówił, nie będzie kar w zawieszeniu – będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia. Ma być też podniesiona granica odpowiedzialności karnej.

O tym, że osoby dopuszczające się przestępstw pedofilii powinny być bezwzględne ścigane i karane, mówił też wczoraj m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński.

Zero tolerancji dla tych wszystkich kreatur, które w tak traumatyczny sposób krzywdzą dzieci. To słowo mocne – „kreatura” w moich ustach powinno trafić niezależnie od tego, czy ta osoba nosi koloratkę, czy jest znanym celebrytą, reżyserem, politykiem, dziennikarzem – kimkolwiek. Zero tolerancji – zaznaczył Joachim Brudziński.

Tymczasem założenia zmian w prawie dotyczące walki z pedofilią przedstawił też wczoraj lider PO Grzegorz Schetyna. Zmiany te zakładają m.in. likwidację przedawnień przestępstw pedofilskich i bezwzględny zakaz pracy z dziećmi dla osób skazanych.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odnosząc się do propozycji PO, wytknął jej hipokryzję. Przypomniał, że w przeszłości PO nieraz sprzeciwiała się lub wstrzymywała od głosu w przypadku propozycji zaostrzających walkę z pedofilią. Patryk Jaki mówił też, że zaprezentowany przez nią projekt jest takim samym, jaki odrzuciła za swoich rządów.

RIRM

drukuj