Proaborcyjne postulaty nowego niemieckiego rządu
Nowy koalicyjny rząd Niemiec chce usunięcia zakazu reklamowania tzw. aborcji w tym kraju. To tylko jeden z kontrowersyjnych postulatów umowy koalicyjnej rządu Ofala Scholza.
Na początku grudnia w Niemczech powołano nowy rząd. Trzy partie – SPD, FDP i Zieloni – podpisały umowę koalicyjną, w której deklarują m.in. zniesienie dotychczasowego zakazu reklamowania tzw. aborcji. Wszystko po to, by – jak głosi dokument – lekarze mieli możliwość udzielania publicznych informacji na temat zabijania dzieci bez obawy przed oskarżeniem.
– Pokazywanie jej, reklamowanie jako opieki zdrowotnej czy elementu systemu zdrowotnego jest bardzo niebezpieczne i szkodliwe. Przy okazji jest sprzeczne z jakimikolwiek zasadami zdrowego rozsądku i badaniami naukowymi, z których dowiadujemy się, że kobieta, która poddaje się aborcji, nie jest jej beneficjentką (jak próbują nam wmawiać grupy proaborcyjne), ale jest jej drugą ofiarą – podkreśla Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.
Zabicie dziecka powoduje bowiem konsekwencje psychiczne, które bardzo często zostają z kobietą do końca jej życia.
– Kobieta, która ma za sobą przebytą aborcję, musi liczyć się z różnymi powikłaniami chirurgicznymi. Bardzo często przekłada się to negatywnie na relacje z partnerem, na różne dysfunkcje seksualne – wskazuje Magdalena Guziak-Nowak.
Dochodzą do tego jeszcze konsekwencje społeczne, ponieważ promowanie zabijania nienarodzonych – a co za tym idzie wszystkich szkodliwych ideologii – oddziałuje na wszystkich obywateli poprzez politykę, kulturę i edukację – zauważa psycholog, prezes fundacji Grupa Proelio Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
– To jest rozpad rodziny, to jest seksualizacja dzieci, to jest brak umiejętności młodych ludzi do tego, żeby wchodzić w dojrzałe relacje małżeńskie, rodzinne i żeby tym samym odważnie, mądrze służyć społeczeństwu. W połączeniu z falami migracji i problemami kulturowymi Niemiec, dołączenie do tych problemów kwestii ideologicznych, włączanie ideologii gender do polityki, kultury, edukacji, mediów, jest samobójstwem dla tego kraju – ocenia Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
– Kobiety mogą być przymuszane do wykonywania badań prenatalnych, na które wcześniej nie miały ochoty się zgadzać. Chodzi o inwazyjne badania prenatalne, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić nawet do poronienia – zaznacza Magdalena Guziak-Nowak.
Dodatkowo te kobiety, które chciałyby urodzić dziecko, mogą mieć utrudniony dostęp do opieki medycznej w czasie ciąży – zwraca uwagę działaczka pro-life. To, czy obecnej władzy w Niemczech uda się wprowadzić postępowe przepisy dotyczące zabijania nienarodzonych i ochrony osób LGBT, zależy od niemieckich obywateli.
– Najgorsza w tym wypadku jest bierność. Bierność ludzi, którzy nie zgadzają się na zabijanie. Nawet jeśli grupa ludzi działających w obronie życia jest mała, ale działa sprawnie, z wielkim zaangażowaniem, to może zatrzymać takie plany. Widzieliśmy to już wielokrotnie – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
Choć dziś idea ochrony poczętego życia dla wielu wydaje się rewolucją, to nie możemy stać z założonymi rękoma – zauważa Magdalena Guziak-Nowak.
– Tego typu pomysły, które pojawiają się za naszą zachodnią granicą, bardzo szybko mogą być zaimplementowane właśnie w innych krajach europejskich i zaproponowane jako nowe standardy unijne. Tym bardziej trzeba naszym zachodnim sąsiadom patrzeć w tych sprawach na ręce – akcentuje Magdalena Guziak-Nowak.
Choć działania grup pro-life są dziś mocno utrudnione, to nie należy się poddawać.
– Niestety, przyszło nam żyć w czasach, gdy wartości, w oparciu o które UE była budowana, w których powstawała, wartości jej założycieli: Roberta Schumanna, Konrada Adenauera, one zostały zapomniane. Dzisiaj potrzebujemy wrócić na nowo do tych wartości, bo w innym przypadku UE stanie się wspólnotą antywartości – zaznacza Magdalenia Korzekwa-Kaliszuk.
Podkreśla, że szczególnie lekarze nie mogą pozwolić na to, by ich sumienia były łamane. To niezwykle ważne, by medycyna służyła życiu, a nie śmierci.
TV Trwam News