fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent Duda udzieli wywiadów polskim i zagranicznym mediom

Prezydent Andrzej Duda, w związku z krytyką Polski za granicą, ma udzielić w najbliższym czasie wywiadów polskim i zagranicznym mediom.

CNN oraz „Washington Post” zaprezentowały niedawno nieprawdziwy i jednostronny przekaz. Wskazano, że sprawy  w Polsce przybrały niepojący obrót. Spotkało się to już z reakcją polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Rzecznik prezydenta Marek Magierowski podkreślił, że prezydent śledzi na bieżąco  sytuację.

– Wiele fałszywych, zmanipulowanych, albo wręcz nieprawdziwych informacji w ostatnim czasie w mediach zagranicznych się ukazuje i pan prezydent to śledzi. Ma to na uwadze i myślę, że w najbliższym czasie do takich rozmów, wywiadów dojdzie. Nie nazywałbym tego kontrofensywą medialną. Wolałbym unikać tego typu militarnych określeń, ale pan prezydent na pewno jest otwarty na rozmowę z mediami zagranicznymi – mówił Marek Magierowski.

Wczoraj list do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schultza wysłał marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Druga osoba w państwie zwróciła uwagę, że sprawa Trybunału Konstytucyjnego w europejskich mediach jest przedstawiana jednowymiarowo i bez odpowiedniego kontekstu.

Marszałek podkreślił, że tocząca się w debata i ostatnie działania Sejmu mają związek z decyzjami, jakie podjął poprzedni parlament.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj