fot. twitter.com

W Krakowie rozpoczęła się symbolicznie zbiórka podpisów pod kandydaturą prezydenta Andrzeja Dudy

Po tym jak Państwowa Komisja Wyborcza dokonuje zarejestrowania komitetu wyborczego poszczególnych kandydatów, do 26 marca należy dokonać zgłoszenia kandydata na prezydenta. Potrzeba do tego między innymi 100 tysięcy podpisów obywateli popierających zgłoszenie. 

Prawo i Sprawiedliwość chce ich zebrać przeszło 1,5 miliona. Dziś szef sztabu wyborczego Andrzeja Dudy europoseł Beata Szydło w Krakowie symbolicznie zainaugurowała akcję.

– Zależy nam na tym, żeby podpisów tutaj w Krakowie i w całej Małopolsce było jak najwięcej, bo przecież Andrzej Duda jest z Krakowa, mieszka w Krakowie, jest z Małopolski i powinniśmy wszyscy my tutaj w Małopolsce pokazać i udowodnić, że to poparcie dla pana prezydenta jest bardzo wysokie, a więc zabieramy się do pracy – mówiła europoseł Beata Szydło.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

O urząd prezydenta ubiegają się również: poseł KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Wiosny Robert Biedroń, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, lider Ruchu Prawdziwa Europa prof. Mirosław Piotrowski oraz kandydat niezależny Szymon Hołownia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl