fot. twitter.com

Dobiega końca XIV edycja „Dni Jana Pawła II” w Krakowie

Wydarzeniu przyświeca hasło „Uniwersytet”. Od wtorku w stolicy małopolski organizowane się sesje naukowe w tamtejszych uczelniach i kościołach.

Dziś główne prelekcje mają miejsce w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dni Jana Pawła II zakończy popołudniowa Msza św.

– To wydarzenie pozwala w bardzo prosty sposób zapoznać się z nauczaniem św. Jana Pawła II na konkretny temat. Co roku przygotowujemy antologię tekstów, dzięki czemu mamy dostępność tej wiedzy, którą Papież chciał nam przekazać. „Dni Jana Pawła II” przez to, że są skierowane od środowiska akademickiego do wszystkich mieszkańców Małopolski, to pokazuje, że przesłanie Jana Pawła II jest skierowane do szerokiej grupy odbiorców – powiedział Krzysztof Mleczko, współorganizator wydarzenia. 

Dni Jana Pawła II w Krakowie poprzedziły dwa konkursy; literacki i fotograficzny. Dziś zostaną wręczone nagrody.

Konkursy służyły rozpowszechnianiu wiedzy o św. Janie Pawle II.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl