prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda pożegnał szefową Kancelarii Prezydenta RP

Podczas czwartkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda odwołał – i odznaczył – szefową Kancelarii Prezydenta RP, Grażynę Ignaczak–Bandych. Nominację na to stanowisko wręczył Małgorzacie Paprockiej. „Mamy trudną sytuację międzynarodową, która niejednokrotnie wymaga różnego rodzaju decyzji, także od szefa Kancelarii” – powiedział prezydent Andrzej Duda, żegnając dotychczasową i witając nową szefową swojej kancelarii.

W czwartek Andrzej Duda odwołał Grażynę Ignaczak–Bandych ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta RP. Z kolei Małgorzatę Paprocką prezydent odwołał ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP i jednocześnie powołał ją na stanowisko szefowej swojej kancelarii.

„Ta uroczystość dla mnie osobiście ma uroczysty wymiar” – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda powiedział, że Małgorzata Paprocka w Kancelarii Prezydenta RP pracuje od 2009 r. i trafiła do niej za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego, właśnie z jego rekomendacji. Obecny prezydent był wówczas podsekretarzem stanu. On też miał przekonać Małgorzatę Paprocką, by pozostała w KPRP w 2010 roku.

„Czasem trzeba prosić wartościowych ludzi, by nie szli do prywatnego biznesu” – dodał prezydent.

Andrzej Duda podziękował odchodzącej szefowej swojej kancelarii, Grażynie Ignaczak–Bandych, za dziewięć lat sprawowania funkcji i zarządzania „firmą”.

„Za te wszystkie lata pracy, troski o firmę, o mnie i o Agatę” – mówił prezydent.

Podczas uroczystości głowa państwa wręczyła jej odznaczenie państwowe. Za „wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu, za osiągniecia w działalności publicznej i zawodowej” Grażyna Ignaczak-Bandych została uhonorowana Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

„To odznaczenie za całą służbę publiczną i państwową” – podkreślił Andrzej Duda. Prezydent przypomniał, że Grażyna Ignaczak-Bandych wcześniej uczyła w liceum, była radną, kuratorem, dyrektorem w ministerstwie kultury i w archiwach państwowych.

O zmianach kilka godzin wcześniej poinformowała Kancelaria Prezydenta RP na swojej stronie internetowej.

Grażyna Ignaczak-Bandych z Kancelarią Prezydenta RP była związana od początku pierwszej kadencji Andrzeja Dudy. Od 7 sierpnia 2015 r. pełniła funkcję dyrektor generalnej, zaś od 8 października 2020 r. – szefowej KPRP.

Z kolei Małgorzata Paprocka w Kancelarii Prezydenta RP pracuje od 2009 r. W latach 2010–2016 pełniła funkcję zastępcy dyrektora, a w latach 2016–2020 dyrektor Biura Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl