PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent A. Duda: Rusza procedura przetargowa na remont jazu na Jeziorce

W ciągu najbliższych kilku miesięcy zmodernizowany zostanie jaz na rzece Jeziorce; spółka Wody Polskie otworzyła procedurę przetargową – poinformował prezydent Andrzej Duda. Inwestycja – jak mówił – ma w przyszłości pomóc w walce z suszą.

Andrzej Duda poinformował, że w środę otwarta została przez spółkę Wody Polskie procedura przetargowa na modernizację jazu.

„Będzie to jedna z 650 inwestycji tego typu, które są w tej chwili realizowane w całej Polsce, właśnie w ramach programu >>Małej retencji<< – programu, który wśród wielu innych, mających w przyszłości zapobiegać klęskom suszy w Polsce, będzie realizowany w ramach polityki prowadzonej obecnie przez polski rząd, przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej” – powiedział prezydent na briefingu, który odbył się właśnie na jazie na Jeziorce (woj. mazowieckie).

Według szefa państwa polskiego remont jazu na Jeziorce będzie realizowany w najbliższych miesiącach.

„On już dzisiaj, dzięki swojej funkcji, dzięki temu spiętrzeniu, które widzimy w tej chwili, które w wyniku remontu zostanie jeszcze co najmniej o metr podniesione, zapewnia nawodnienie bezpośrednio ponad 20 hektarom otaczających nas gruntów, a wpływ nawodnieniowy ma na ponad 200 ha dookoła” – zaznaczył Andrzej Duda.

Poinformował też, że modernizacja 650 obiektów takich, jak jaz na Jeziorce będzie kosztowała ponad 157 mln zł.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl