Ks. Jan Pasierbek odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

Duszpasterz prawników Archidiecezji Krakowskiej, ks. prałat Jan Pasierbek został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Informację podała w piątek Kancelaria Prezydenta RP.

Uroczystość wręczenia duchownemu odznaczenia odbyła się w Krakowie w siedzibie Klubu Adwokata, działającym przy tamtejszej Izbie Adwokackiej.

W imieniu prezydenta Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski wręczył ks. Pasierbkowi Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Ks. prałat Jan Pasierbek jest honorowym duszpasterzem prawników Archidiecezji Krakowskiej, przez wiele lat był także duchownym opiekunem środowiska prawniczego w Polsce – podkreślono w komunikacie, zamieszczonym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl