A. Duda: Chciałbym, by za kilka lat Polska była w gronie najlepiej rozwiniętych gospodarek świata

Chciałbym, by za kilka lat Polska była w gronie najlepiej rozwiniętych gospodarek świata, grupie G20 – powiedział prezydent Polski Andrzej Duda podczas spotkania „Start- upy w Pałacu”.

W Pałacu Prezydenckim najwyższy przedstawiciel państwa polskiego spotkał się z przedstawicielami startup-ów. Spotkanie odbyło się w ramach organizowanej wspólnie z Fundacją Startup Poland imprezy „Start-upy w Pałacu”.

Podczas drugiej edycji wydarzenia swoje produkty i usługi zaprezentowały firmy oferujące produkty dla biznesu.

Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że zadaniem rządzących jest wykorzystanie potencjału takich firm i stworzenie im możliwości rozwoju.

Jeżeli chcemy budować naszą własną, innowacyjną gospodarkę, jeżeli chcemy w przyszłości w Polsce produkować produkty wysoko przetworzone, takie które będą stawiały nas na wysokim poziomie wśród krajów najbardziej rozwiniętych na świecie, to właśnie w te elementy musimy inwestować – a tym najważniejszym elementem inwestycyjnym jest właśnie tkanka ludzka. Zachęcam państwa do odwagi, oczywiście zdaje sobie sprawę, jakie są warunki funkcjonowania środowiska startupowego, zdaje sobie sprawę z ogromu ryzyka, jakie istnieje na tym rynku – ryzyka inwestycyjnego. Jeden na dziesięć startapów co najwyżej osiąga sukces, ale proszę państwa ten jeden na dziesięć decyduje o tym, czy gospodarka jest gospodarką wysoko rozwiniętą – akcentował prezydent Andrzej Duda.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele największych przedsiębiorstw z całego kraju, instytucji publicznych oraz aniołowie biznesu.

Podmioty z najciekawszymi innowacyjnymi projektami biznesowymi, które zaprezentowały się podczas finału akcji  „Start-upy w Pałacu”, otrzymały od prezydenta specjalne ,,paszporty”. Dokumenty te uprawniają je do udziału w jednej z misji gospodarczych głowy państwa.

Według ostatniego badania firmy PayPal polskie start-upy rozwijają się globalnie, a dla 97 proc. z nich jest to strategiczny cel.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl