fot. flickr.com

Gdańsk: Koncert z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

Wieczorem na terenie Stoczni Gdańskiej odbędzie się Koncert „My Naród” z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

Tegoroczne obchody rocznicowe przebiegną pod hasłem „Solidarność Pokoleń”.

Wystąpią wykonawcy i zespoły z Polski i z zagranicy, m.in.: Elektryczne Gitary, Lombard, Boney M oraz Krzysztof Cugowski. O godz. 22.00 wystąpi gwiazda wieczoru.

– Pojawią się tam najważniejsze piosenki, które towarzyszyły nam w tym minionym 35-leciu. Właściwie to nie jest koncert. To jest wielkie, multimedialne, od początku do końca wyreżyserowane widowisko, na którym pokażą się kapele.  Na koniec występ gwiazdy – Chris de Burgh, który z radością przyjął nasze zaproszenie; zagra dla nas na scenie. Jego koncert rozpocznie się o 22.00 i powinien skończyć się przed północą – informuje Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ „Solidarność”.

NSZZ „Solidarność” powstała na przełomie sierpnia i wrzenia 1980 roku na skutek licznych protestów w związku z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną społeczeństwa oraz pogłębiającego się niezadowolenia ze sprawowania władzy przez rządy komunistyczne.

RIRM

drukuj