M. Morawiecki: Rozwój gospodarki morskiej to szansa dla Polski

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w kontekście regionu pomorskiego – to główny temat spotkania wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego w Gdańsku. Rozwój gospodarki morskiej to ogromna szansa dla Polski – podkreśla wicepremier Morawiecki.

– Chcemy położyć ogromny nacisk na rozwój przemysłu stoczniowego. To jest  nie tylko ważne dla pomorza, ale przede wszystkim dla całej Polski. Dzisiaj obroty gospodarcze Polski, eksport razem z importem, sięgają blisko 90-ciu proc. całego PKB. To oznacza, że poprzez logistykę, sam eksport towarów mechanizmy przeładunkowe, oczywiście wliczamy w to również różnego rodzaju usługi, bardzo mocno tworzy się wartość dodaną w gospodarce danego kraju. My z za dużym stopniu musieliśmy teraz korzystać z portów zachodnich – zaznacza Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl