fot. https://twitter.com/PremierRP

Premier odwiedził Kalwarię Zebrzydowską, gdzie ze środków RFIL modernizowany jest stadion

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę Kalwarię Zebrzydowską (woj. małopolskie), gdzie w ramach środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) modernizację przechodzi stadion MKS Kalwarianka – poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

„Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Kalwarię Zebrzydowską w woj. małopolskim, gdzie w ramach środków z RFIL modernizację przechodzi stadion MKS Kalwarianka. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają m.in. nową bieżnię wokół płyty boiska oraz wyremontowany parking w pobliżu obiektu sportowego” – dodała.

KPRM zwróciła uwagę, że „najważniejszą częścią remontu jest utworzenie nowej 400-metrowej bieżni z sześcioma torami o nawierzchni syntetycznej”. Oprócz tego – jak dodano – „projekt obejmuje także m.in. modernizację boksów trenerskich, montaż oświetlenia bieżni i wymianę istniejącego ogrodzenia, a także bramek”.

„W ramach środków z RFIL zaplanowana została także przebudowa parkingu w pobliżu obiektu. To m.in. remont miejsc postojowych i chodnika, a także modernizacja kanalizacji deszczowej i dojścia dla pieszych. W ramach projektu zaplanowany został również remont odwodnienia i kanalizacji oraz wymiana oświetlenia” – podkreśliła KPRM

https://twitter.com/PremierRP/status/1454392477679489025

Łącznie na modernizację stadionu oraz przebudowę parkingu z rządowych środków przekazano ok. 2,5 mln zł.

Kancelaria poinformowała, że podczas tej wizyty premier Morawiecki spotkał się też ze strażakami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Przytkowice.

„Oprócz rozmów, było to także świetna okazja do zaprezentowania nowego wozu gaśniczego, który niedawno zyskali strażacy. Nowy samochód zastąpił wysłużony już wóz Jelcza. Oznacza to wzrost bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców, a także dla samych strażaków w ich codziennej służbie lokalnej społeczności” – podkreśliła KPRM.

Jak podano, „nowy ciężki samochód OSP posiada sprzęt niezbędny podczas akcji ratowniczo-gaśniczej”. Jego wartość to ok. 1,1 mln zł. Zakup wozu był możliwy dzięki dotacjom z kilku źródeł – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Starostwa Powiatowego w Wadowicach, budżetu gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz środków własnych OSP Przytkowice” – zaznaczyła KPRM.

„Cieszymy się, że premier Mateusz Morawiecki znalazł czas i mógł na własne oczy zobaczyć, jak środki rządowe zmieniają oblicze naszych >>małych ojczyzn<<„ – powiedział PAP poseł Filip Kaczyński (PiS).

Dodał, że premier Morawiecki podczas tej wizyty odwiedził też klasztor ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

W sumie Fundusz wypłacił jednostkom samorządu terytorialnego już ponad 13 mld zł. Środki przekazane przez rząd samorządy mogą wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. budowę żłobków, przedszkoli czy drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl