fot. Krystian Maj/KPRM

Premier: Polska demokracja zaczyna się od wspólnoty sołeckiej

Polska demokracja zaczyna się od wspólnoty sołeckiej – podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Podziękował też sołtysom za ich pracę „na rzecz swoich wspólnot”.

„Zaledwie 4 dni temu obchodziliśmy Dzień Sołtysa. A dziś miałem okazję spotkać się z prawdziwym nestorem polskich sołtysów – panem Gabrielem Jaśkiewiczem. Pan Gabriel już od 50 lat jest sołtysem we wsi Lasotka. Takiego zaufania może mu pozazdrościć każdy polityk w Polsce” – zaznaczył szef rządu we wpisie na Facebooku.

„Polska demokracja zaczyna się od wspólnoty sołeckiej. Wszystkim sołtysom, a mamy ich w Polsce przeszło 40 tysięcy, dziękuję za codzienną pracę na rzecz swoich wspólnot i życzę takich sukcesów, jakimi może poszczycić się Pan Gabriel Jaśkiewicz” – dodał Mateusz Morawiecki.

Premier dołączył do wpisu zdjęcia z poniedziałkowego spotkania z Gabrielem Jaśkiewiczem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl