fot. pixabay.com

W Łodzi zlikwidowano nielegalną fabrykę tytoniu. Zatrzymano trzy osoby

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) zlikwidowały w Łodzi nielegalną fabrykę tytoniu. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby – poinformowała Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Jak wyjaśniła, fabryka działała na terenie łódzkiej dzielnicy Widzew.

„Na gorącym uczynku zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 32, 33 i 39 lat. Pracowali przy maszynie do cięcia suszu i bębnie do suszenia pociętego tytoniu” – poinformowała.

Zabezpieczono dokumentację, telefony komórkowe i wyposażenie fabryki – m.in. nagrzewnice, wentylatory, spryskiwacze, kompresor. W trakcie przeszukania pomieszczeń wykryto ponad 1,5 tony gotowego tytoniu do palenia oraz 2,2 tony suszu i pyłu tytoniowego. W garażu znajdowało się 198,5 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

Wartość rynkową zatrzymanego towaru w fabryce szacuje się na ponad 2,4 mln zł.

Agnieszka Pawlak zwróciła uwagę, że kolejne nielegalne wyroby akcyzowe znajdowały się w mieszkaniu jednego z zatrzymanych – 76 kg tytoniu, 90 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy i 31 kg odpadów poprodukcyjnych: bibuły i filtry do papierosów. Wartość tego towaru to ponad 124 tys. zł.

Jak poinformowała rzeczniczka, zatrzymani mężczyźnie usłyszeli zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstw skarbowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do trzech lat.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl