fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki spotkał się z Janem Błachowiczem

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z zawodnikiem mieszanych sztuk walki Janem Błachowiczem. Rano odwiedził mnie sam mistrz; to nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek – napisał szef rządu na Facebooku.

„Rano odwiedził mnie sam Mistrz! Jan Błachowicz, nowy król czy – jak wolą branżowi specjaliści – książę MMA z Cieszyna, to nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek” – napisał premier.

„Porozmawialiśmy trochę przy kawie o sportowej codzienności i wielkich planach na przyszłość, ale też pożartowaliśmy i obejrzeliśmy piękny mistrzowski pas federacji UFC (robi wrażenie!). Chciałbym codziennie spotykać ludzi z taką pasją i determinacją jak Jan! Dziękuję Mistrzu!” – dodał.

Rano odwiedził mnie sam Mistrz! Jan Blachowicz, nowy król, czy jak wolą branżowi specjaliści, książę MMA z Cieszyna, to…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 30 września 2020

Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki. Przez ponad dwa lata mistrzynią UFC wagi słomkowej była Joanna Jędrzejczyk.

W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – Jan Błachowicz wygrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Dominickiem Reyesem.

„Cieszyński Książę”, jak nazywany jest 37-letni Jan Błachowicz, w UFC występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał, niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

PAP

drukuj