fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier RP: Mamy najniższe bezrobocie w UE – wynosi 3,1 procent

Mamy najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej, tj. na poziomie 3,1 proc. oraz jedną z najniższych recesji na poziomie 2,7 proc. PKB; w państwach europejskich, z którymi konkurujemy, spadek PKB sięga nawet powyżej 10 proc. – powiedział dziś w Tarnowskich Górach (woj. śląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier powiedział, że według najnowszych danych Polska ma jedną z najpłytszych recesji w Europie, tj. na poziomie 2,7 proc. PKB.

„Tymczasem państwa z którymi konkurujemy, podobnej wielkości, większe od nas, jak Hiszpania, Francja, Włochy, to spadek PKB o blisko 10 proc., a w Hiszpanii nawet powyżej 10 proc.” – mówił Mateusz Morawiecki.

Dodał, że w Polsce udało się obronić w ogromnej większości miejsca pracy z różnych branż.

„I najlepszym dowodem na to jest również ostatni ranking pokazany przez Urząd Statystyczny KE, przez Eurostat, gdzie Polska jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wskaźnik bezrobocia na poziomie 3,1 proc., mamy najniższe bezrobocie w UE” – podkreślił premier.

Gratulował też przedsiębiorcom, takim jak firma Chemet S.A., która w trudnych okolicznościach dokonała ekspansji międzynarodowej.

„To jest nie tylko duma z polskiej gospodarki i przedsiębiorców, ale to też oznacza realny przypływ gotówki w dalszej perspektywie do Polski. Polski eksport usług, towarów, to jest repatriacja kapitału do Polski, to jest przypływ kapitału do Polski” – mówił szef rządu.

PAP

drukuj