fot. twitter.com/KancelariaSejmu

E. Witek zainaugurowała na Podkarpaciu wideokonferencję pt. „Turystyka kulinarna szansą na rozwój obszarów wiejskich”

W przypadającym dziś Dniu Kobiet Elżbieta Witek złożyła życzenia wszystkim paniom i zwróciła uwagę na szczególną rolę kobiety w gospodarstwie domowym. „Co trzecie jest prowadzone właśnie przez panie” – zaznaczyła marszałek Sejmu podczas inauguracji wideokonferencji pt. „Turystyka kulinarna szans na rozwój obszarów wiejskich”.

W przypadającym dziś Dniu Kobiet polityk złożyła życzenia wszystkim Paniom i zwróciła uwagę na szczególną rolę kobiety w gospodarstwie domowym. Co trzecie jest prowadzone właśnie przez panie – zaznaczyła Marszałek Sejmu.

Elżbieta Witek zwróciła też uwagę, że kobiety w  niezwykły sposób potrafią łączyć życie rodzinne i zawodowe z aktywnością społeczno – kulturalną. Jako przykład takiego zaangażowania wymieniał Koła Gospodyń Wiejskich.

– Dzisiejsza konferencja poświęcona jest temu, co na stole. Zawsze kiedy się przyjeżdża na Podkarpacie ten stół ugina się,  nie tylko od ilości, ale przede wszystkim od wspaniałych przetworów i dań, które Panie wytwarzacie. W warunkach pandemii musimy zadbać o swoje zdrowie w sposób szczególny. Życzę, żeby dzisiejsza konferencja dostarczyła wszystkim wielu emocji i pokazała, że można o jedzeniu można mówić bardzo ciekawie. Życzę Paniom dużo zdrowia, wielu przyjaciół wokół, miłości, szacunku ze strony nie tylko najbliższych, ale ze strony tych, którzy są wokół – mówiła Elżbieta Witek.  

Jednym z tematów konferencji są naturalne sposoby wzmacniania odporności. Te kwestie omówili m.in. dietetycy.

Konferencję zorganizował Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Wideokonferencję można obejrzeć [tutaj].

RIRM

drukuj